rajibraj

MOBİL RAMPALAR (Seyyar Rampa / Konteyner Rampası / Tır Rampası)

Mobil yükleme rampaları, sevkiyat alanlarında sabit ve çoklu yükleme bölümlerine ve yükleme odalarına gerek kalmadan yükleme kapasitesinin en hızlı arttırıldığı pratik çözüm sunan ekipmanlardır.  Genellikle tır yükleme rampası olarak da adlandırılan bu rampalar, yükleri araçlara yüklemek veya araçlardan indirmek için kullanılır. Son derece yüksek taşıma kapasitelerine sahip mobil rampalar, ağır yük taşıma işlemlerini çok daha kolay ve güvenli hale getirilerek forkliftlerin nakliye araçlarına güvenli bir şekilde erişmesine ve görevleri daha verimli bir şekilde gerçekleştirmesine olanak tanır. Bu sayede sadece sevk edilen mallar değil aynı zamanda alanda çalışan herkesi güvende kalır.

Seyyar rampa olarak da bilinen bu ekipmanlar yükleme aracı ve fabrikalar arasında kot farkının ya da yükleme iskelesinin bulunmadığı durumlarda her çalışma yüksekliğini hassas bir şekilde destekleyen rampa tipleridir. Taşınabilir olması sayesinde yükleme alanının daha verimli kullanılmasına katkı sağlar.

Yükleri konteyner veya tırdan zemine, zeminden tıra veya konteynere forklift ile en verimli şekilde taşıma imkânı sunar. Uygun seçilmiş ekipman sayesinde zamandan, personelden ve paradan tasarruf edilerek lojistik süreci hızlandırılabilir.

Mobil rampalar forkliftlerle uyumlu, personel güvenliğini önceleyen teknik donanımlara sahip olacak şekilde tasarlanmıştır. Tedarik zincirini kolaylaştırmanın ve yükleme alanındaki birçok günlük sorunu çözmenin uygun maliyetli bir yoludur.

Mobil rampa, diğer adıyla seyyar rampa veya tır rampası, aslında tamamen hareketli bir yükleme iskelesidir. Yükleme aracından zemin seviyesine erişim ve malzemelerin taşınması için düz bir yüzey sağlar.

Mobil rampalar, yük yükleme operasyonlarını hemen hemen her yerde ayarlamanıza olanak tanır Fiziksel mekanların yük taşıma merkezlerine dönüştürülmesinde taşınabilir yükleme rampaları sahaya kolaylıkla uyum sağladığından mevut kapasite kolaylıkla arttırılır. Hatta daha büyük bir depoya taşınmaya gerek kalmadan kapasitelerini genişletmek için genellikle mevcut sabit yükleme rampalarıyla birlikte kullanılabilir. Böylece daha az zamanda daha fazla iş yapmak için tesis alanının daha fazlasının kullanılması sağlanmış olur.

Mobil rampaların temel avantajı üretkenliktir. Yüklerin, yükleme araçlarının, yükleme ekipmanlarının, yükleme sahalarının çeşitliliği mobil rampalarında çeşitlenmesine yol açmıştır. Bu durum da üretkenlik avantajının kaybolmaması için uygun rampa tercihinin iyi yapılması zorunluluğunu ortaya çıkarmıştır.